CALL CENTAR: 069-2644-180
PON-PET 08:00-20:00; SUB 09:00-15:00

Our news

A mobile > Our news
Google Pixel 8 vs Samsung Galaxy S23

Google Pixel 8 vs Samsung Galaxy S23

Google Pixel 8 vs Samsung Galaxy S23

Google-ova sledeća generacija Pixel telefona bi trebalo da bude uveliko u toku — ovog oktobra očekujemo duo Pixel 8 telefona, još jednu reprizu Pro sa trostrukom kamerom i „običan“, pristupačan model. Ne-Pro je bio pravi posao od kada je linija ponovo osmišljena sa Pixel 6 serijom — punopravni Google telefon za samo 600 dolara je ono što bismo nazvali “flagship killer”.  Dakle, očekujemo da će Pixel 8 doći po niskoj ceni od 600 dolara, ali i dalje imati delove kamere i unutrašnje delove svog većeg brata. I definitivno će se uporediti sa Samsung Galaxy S23 — još jednim velikim igračem na Android tržištu. S23 je možda malo skuplji, ali ima skup funkcija koji je bliži svojoj skupljoj braći i sestrama, sa manje osećaja kompromisa.
Google Pixel 7 je manji od Pixel 7 Pro, ali nije sasvim dovoljno da se nazove „kompaktnim“ telefonom. Priča se da će Pixel 8 imati nešto manji ekran — na 6,17″ sa 6,32″. To će ga približiti veličini ekrana od 6,1 inča Galaxy S23. I, pod pretpostavkom da su okviri tanki, trebalo bi da smanji telefon na oblik koji je pogodniji za jednu ruku. Pretpostavljamo da će Pixel 8 biti još jedan stakleni sendvič sa aluminijumskim okvirom sa tom jasnom horizontalnom trakom kamere na poleđini. Iako su materijali za izradu ovde slični, dva telefona će izgledati prilično različito – Galaxy S23, naravno, ima vertikalni trio sočiva na leđima. Nema zakrivljenih ekrana za te modele — zakrivljeni uglovi ekrana su danas dodati samo skupljim Pro i Ultra varijantama. Takođe, oba će imati skenere otiska prsta ugrađene u ekran.  Treću godinu zaredom videćemo kako Google-ove Pixel telefone pokreće čip koji je dizajnirao Google. Tensor serija je napravljena od posebnih logičkih jezgara, posvećenih rukovanju obradom slika i zadacima Google Assistant AI. Međutim, do sada Tenzori nisu bili mnogo za performanse — trenutni Tensor G2 ne može čak ni da nadmaši prethodnu generaciju Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1.
To znači da to nije merilo za merenje brojeva i nije merilo performansi. Ipak, nismo imali problema sa performansama sa Pixel-ima u svakodnevnim aktivnostima. Ali, može se nadati da će ga treća generacija Tensora malo pojačati.
S druge strane, Qualcomm Snapdragon Gen 2 napravljen za Galaxy unutar Galaxy S23 serije je apsolutni udarac. Ne sumnjamo da ovaj procesor može da nastavi da isporučuje dodatne performanse još nekoliko godina, čime je uređaj spreman za budućnost.
Važna napomena ovde — ako kupujete Galaxy S23, svakako bi trebalo da platite malo više za nadogradnju na 256 GB prostora za skladištenje. To je zato što nivo od 256 GB dolazi sa UFS 4.0 — novim memorijskim modulom, koji je dvostruko brži od UFS 3.1.
Glasine kažu da će Pixel 8 takođe dolaziti sa UFS 4.0 i LPDDR5Ks. Ali ako i on ima osnovni nivo skladištenja od 128 GB — taj početni nivo će imati UFS 3.1. Obrazloženje iza ovog odbitka je jednostavno — UFS 4.0 je dostupan samo u modulima od 256 GB i više.
Dva telefona će se takođe mnogo razlikovati u softveru i karakteristikama. Pixel linija je, naravno, brod za nošenje Google-ovog Android-a sa Google pomoćnikom i svim razvojnim funkcijama veštačke inteligencije. Korisnički servis je brz I jednostavan.
Aplikacija Google fotografije ima ekskluzivni Magic Editor.

Samsung-ov One UI je zasnovan na Android-u, ali je potpuno preoblikovanje iskustva. Od brzih preklapanja, do providnih preklapanja, ivice panela koji možete da povučete sa strane da biste pokrenuli omiljene aplikacije, velikog naglaska na podeljenom ekranu i ekskluzivnih trikova u aplikaciji Samsung Photos — ona takođe sadrži gumicu za brisanje objekata i takođe ima funkciju gde možete da isečete subjekat sa fotografije tako što ćete ga dodirnuti i zadržati.
A onda, tu je i ceo Samsung ekosistem. Da, oba ova proizvođača imaju u ponudi pametne satove i slušalice, ali Samsung takođe proizvodi mnoštvo pametnih kućnih aparata, a aplikacija SmartThings hub je mesto na kom kontrolišete sve njih.
Priča se da nećemo videti ogromnu nadogradnju hardvera sa kamerom Pixel 8, ali ćemo dobiti novi softverski algoritam koji radi iza zavesa. Dakle, kaže se da je senzor glavne kamere 48 MP, što je malo drugačije od prošlogodišnjeg od 50 MP. Ali zvezda će  biti nova tehnologija „poprečnog HDR-a“, koja snima više snimaka ekspozicije u isto vreme (umesto jedan za drugim i spajajući ih posle). Navodno, ovo bi trebalo da eliminiše tipične HDR artefakte poput popularnih „duhova“ ili „aura“. Ali… moraćemo da sačekamo da vidimo šta se dešava kada Google to zvanično objavi.
Što se tiče Galaxy S23 – već znamo tu kameru. On pojačava boje i isporučuje fotografije koje su prodorne i trenutno privlačne za društvene medije.
Google Pixel 7 je imao bateriju od 4.355 mAh, ali sa očekivanim smanjenjem veličine tela Pixel 8, možda vidimo manju bateriju. Međutim, sam Galaxy S23 nema ogromnu ćeliju – ima 3.900. U pogledu punjenja, takođe se očekuje da budu slični. Galaxy može da se puni maksimalnom snagom od 25 W, a kaže se da Pixel 8 podržava 24 W.
Nema sumnje, Pikel 8 će – opet – biti dobar telefon po traženoj ceni. Nažalost, priča se da će ta cena porasti za najmanje 50 dolara. I, ako želite da dobijete pristup tom slatkom, brzom UFS 4.0, možda ćete morati da izdvojite malo više novca za nadograđeni model. Ali, na kraju dana, i dalje će biti znatno jeftiniji od MSRP-a Galaxy S23. Stvar je u tome da će u tom trenutku Galaxy S23 biti star pola godine i Samsung se ne plaši da pokreće promocije i sklapa ponude, posebno sa programom Enhanced Trade-In. Sa crnim petkom i sajber ponedeljkom ovog novembra, možda ćete moći da nabavite Galaxy S23 po ceni Pixel 8.

* Vesti na amobile.rs nisu sponzorisanog karaktera.

Ukoliko imate bilo koje dodatno pitanje vezano za servisiranje Vašeg uređaja ( popravka ekrana, zamena baterije, konektora punjenja, zamena kamere, mikrofona, zvučnika, matične ploče, softvera, ili bilo kog drugog kvara) kontaktirajte nas putem zvaničnih kanala na društvenim mrežama, putem broja telefona, mejla ili nas posetite na adresi Sarajevska 42, u Beogradu.
Mi, u A Mobile Servisnom Centru, garantujemo Vam najbržu i najpovoljniju uslugu za Vaš uređaj.

Najbolji Android tablet u 2023

Najbolji Android tablet u 2023

Najbolji Android tablet u 2023

Android ima reputaciju da nije idealan kada su tableti u pitanju. Iako je istina da Apple-ov iPadOS uživa pristup većem broju aplikacija koje su optimizovane za velike ekrane, najbolji Android tableti su često izvanredni delovi hardvera. A sa privlačnim opcijama od Samsunga, Google-a, OnePlus-a i drugih, Android tablet prostor izgleda uzbudljivije nego ranije.
Dok skuplji tableti imaju tendenciju da budu mnogo sposobniji u smislu igranja igara, obavljanja više zadataka i kvaliteta ekrana, postoji mnogo odličnih tableta na kraju spektra cena ako želite da gledate video zapise, čitate e-knjige …
Postoje i odlični Chromebook-ovi i ChromeOS tableti koji pokreću Android aplikacije ako ste više fokusirani na produktivnost i dugovečnost tableta.
Samsung Galaxy Tab S9+ je izbacio svog prethodnika Tab S8+ i postao omiljeni Android tablet. Možda je oko 200 dolara više od standardnog Tab S9, ali dodatni novac Vam donosi veći AMOLED ekran od 12,4 inča, dodatnu kameru okrenutu pozadi, veću bateriju i opcionu 5G konekciju.
Dizajn tableta se zaista nije promenio za ovu generaciju, a i dalje dobijate elegantan izgled sa širokim razmerom i slot na poleđini za magnetno pričvršćivanje priložene S Pen.
12,4-inčni AMOLED ekran sa brzinom osvežavanja od 120Hz je apsolutno zapanjujući. Za neke ljude može biti malo široka, ali je idealna za gledanje televizije i filmova. Na zadnjoj strani tableta nalaze se kamere od 13MP i 8MP, dok se na prednjoj nalazi selfi kamera od 12MP. Ako želite da ostanete povezani gde god da idete, opciono 5G LTE povezivanje je dostupno za premiju od 150 USD. Ovo je jedini S9 tablet sa opcijom; inače dobijate wifi 6E i Bluetooth 5.3 povezivanje.
Tab S9+ ima isti Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 čipset kao i ostala braća i sestre S9, što znači da nećete propustiti nijednu performansu CPU-a ako se ne odlučite za Ultra model. Dolazi sa 12 GB RAM-a, do 512 GB memorije (koja se može proširiti microSD karticom) i radi na bateriji od 10.090 mAh. Android 13 i Samsungov One UI 5.1 su instalirani, a dobijate softverska i bezbednosna ažuriranja u godinama koje dolaze.
Galaxy Tab S9 Ultra uzima sve što je dobro u vezi sa Samsung tabletima i gura ga do tačke koju bi neki mogli smatrati preteranom. Ali ako možete da pretrpite visoku cenu, imaćete u rukama tablet sa briljantnim AMOLED ekranom od 14,5 inča sa rezolucijom 1848×2960 i brzinom osvežavanja od 120Hz.
Okviri ostaju tanki sa svih strana, iako postoji mali zarez na vrhu (u pejzažnom režimu) za smeštaj dve prednje kamere tableta od 12 MP. To je idealan uređaj za gledanje filmova i TV-a, plus veći ekran olakšava obavljanje više zadataka. Kao i njegova manja braća i sestre, Tab S9 Ultra pokreće Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 čipset. Može se konfigurisati sa 12 ili 16 GB RAM-a, kao i sa do 1 TB prostora za skladištenje (proširivo microSD karticom), a ima bateriju od 11.200 mAh — najveću u S9 liniji — da bi bio u korak sa velikim prikazom.

Najveći nedostatak Tab S9 Ultra (osim njegove veličine) je cena. Osnovni modeli sa 12 GB RAM-a i 256 GB skladišnog prostora počinju od 1.200 USD, a cene se penju sve do 1.620 USD za 16 GB RAM-a i 1 TB skladišnog prostora, pre nego što dodate dodatnu cenu kućišta ili tastature. To je više nego što košta mnogo sjajnih laptopova, posebno ako kupujete Chromebook. Ipak, to je pravi izbor ako želite da izvučete maksimum iz svog Android tableta.
Google Pixel Tablet je zakasneli povratak kompanije na tablet formu. Sam tablet je dobar srednji uređaj, sa savršeno pristojnim LCD ekranom od 60 Hz, stereo zvučnicima i solidnim performansama zahvaljujući Tensor G2 čipsetu i osam giga RAM-a — istom postavkom koja pokreće Pixel 7 seriju.
Možda zanimljiviji od samog tableta je priključna stanica za zvučnike za punjenje sa kojom dolazi u paketu. Kada se postavi na dok, Pixel Tablet postaje pametan ekran: u Hub režimu, tablet može da prihvati Hey Google komande i funkcioniše kao Chromecast meta za audio i video. Zvuk se usmerava kroz zvučnik priključne stanice, dajući veoma prosečnim ugrađenim zvučnicima tableta pojačanje.
Pixel Tablet se prodaje u paketu sa priključnom stanicom za 500 dolara – pristojno za uređaj sa dvostrukom funkcijom. Zvuk priključne stanice za zvučnike je u najboljem slučaju u redu, a Hub režimu nedostaju neke funkcije koje ćete naći na Google Nest zvučnicima i pametnim ekranima, ali ako Vam ta ograničenja neće smetati, Pixel Tablet može biti zanimljiva opcija.
Kao OnePlusov inauguracioni tablet, OnePlus Pad je prilično ispravan. Performanse su solidne, trajanje baterije je veoma dobro, a ekran ima odnos širine i visine od 7:5, što ga čini udobnim za mnoge zadatke tableta, poput čitanja i pretraživanja interneta — iako nije idealan za standardne video zapise 16:9.
OnePlus Pad takođe ima OnePlus-ovo karakteristično brzo punjenje, do 67 W. OxigenOS je povremeno dosadan i tablet nema senzor otiska prsta, ali ako Vam to ne zvuče kao veliki nedostaci, odličan je izbor.
Ako ste na tržištu za medijski tablet srednjeg opsega, razmislite o Lenovo Tab P11 Pro Gen 2. Sa srednjim MediaTek čipsetom i četiri giga RAM-a, P11 Pro nije moćan, ali ima odličan ekran: OLED panel sa rezolucijom od 2.560 x 1.536 i brzinom osvežavanja od 120Hz. Stripovi, video snimci i igre izgledaju odlično na ovom tabletu. Sa 400 dolara ili manje, to je dobra opcija, osim ako ne želite da koristite tablet za produktivne zadatke.
Samsung Galaxy Tab A8 je osvežena verzija Samsung Galaxy Tab A7 koja nam se poprilično dopala krajem 2020. Za iste MSRP od 230 USD, dobijate ažurirani dizajn i Unisoc procesor koji je malo brži od Snapdragon pronađen u prethodnoj generaciji. Jednako zanimljivo je, međutim, da možete dobiti nadograđene verzije koje imaju četiri giga RAM-a i do 128 giga memorije.
Lenovo Chromebook Duet 3 ne koristi Android, ali budući da je ChromeOS uređaj, može da pokreće Android aplikacije. 11-inčni 2K ekran tableta je oštar i prave veličine za povremenu upotrebu tableta. Duet 3 takođe dolazi sa odvojivim poklopcem za tastaturu za obavljanje više zadataka sličnih laptopu, što je nešto u čemu se ChromeOS ističe. Njegov Snapdragon čipset pruža dovoljno snage za sve poslove.
Međutim, odvojivi dizajn tastature čini korišćenje Dueta 3 u krilu gnjavažom, a tačped ima previše otpora da bi se mogao udobno koristiti tokom dužeg vremenskog perioda. Ali ako Vam sve to zvuči dobro, Duet 3 je odličan tablet za pokretanje Android aplikacija.

Možda izgleda čudno da Samsung ima toliko predstavnika ovde, ali kompanija zaista pravi odlične tablete. Galaxy Tab S9+ je odlično mesto da započnete potragu za Vašim sledećim Android tabletom. Dobro je napravljen, ima brz Snapdragon 8 Gen 2 čipset, ima odličan ekran i postavljen je da prima ažuriranja za Android do 2027. godine (plus bezbednosna ažuriranja za godinu dana duže). Ne bi trebalo da imate problema da Tab S9+ traje.
OnePlus Pad i Google Pixel Tablet su zanimljive opcije srednjeg opsega iz različitih razloga. OnePlusov tablet ima ekran sa visokom brzinom osvežavanja i super-brzo punjenje, dok Google-ov dolazi u paketu sa priključnom stanicom za zvučnike za punjenje koja mu omogućava da funkcioniše kao pametni ekran dok se puni.
Samsung Galaxy Tab S9+  – Najbolji u celini.
Ovo možda nije najbolji Samsungov tablet, ali je najbolji za većinu ljudi. Ekran je savršene veličine, ima isti čipset kao i S9 Ultra, a takođe ima i skromniju cenu.

* Vesti na amobile.rs nisu sponzorisanog karaktera.

Ukoliko imate bilo koje dodatno pitanje vezano za servisiranje Vašeg uređaja ( popravka ekrana, zamena baterije, konektora punjenja, zamena kamere, mikrofona, zvučnika, matične ploče, softvera, ili bilo kog drugog kvara) kontaktirajte nas putem zvaničnih kanala na društvenim mrežama, putem broja telefona, mejla ili nas posetite na adresi Sarajevska 42, u Beogradu.
Mi, u A Mobile Servisnom Centru, garantujemo Vam najbržu i najpovoljniju uslugu za Vaš uređaj.

Android će uskoro olakšati sinhronizaciju svih Vaših uređaja

Android će uskoro olakšati sinhronizaciju svih Vaših uređaja

Android će uskoro olakšati sinhronizaciju svih Vaših uređaja

Google priprema novu funkciju u vezi sa povezivanjem preko Android uređaja povezanih na jedan nalog.
Nešto poput postojeće Apple-ove funkcije Continuity , koja omogućava korisnicima da primaju pozive sa svog iPhone-a na svojim Mac-ovima i iPad-ovima sve dok su na istoj mreži.
Povezivanje svih Android uređaja na jedan Google nalog omogućiće funkcije kao što su prebacivanje poziva i deljenje interneta. Prvi je prilično razumljiv, dok je drugi jednostavan način da delite mrežnu vezu vašeg glavnog uređaja sa drugim Android uređajima.
Baš kao što bi to uradila mobilna pristupna tačka.
Zanimljivo je da prikazani snimak ekrana sugeriše da će funkcija za prebacivanje poziva raditi na različitim Android telefonima, dok Apple-ovo rešenje ne dozvoljava da primate pozive sa drugog iPhone-a. Ograničen je na iPad, Mac i MacBook.
Iako Google nije najavio nikakve planove za takvu funkciju, Mishaal Rahman kaze da će se funkcija „Poveži svoj uređaj“ pojaviti u podmeniju Podešavanja > Google > Uređaji i deljenje.

* Vesti na amobile.rs nisu sponzorisanog karaktera.

Ukoliko imate bilo koje dodatno pitanje vezano za servisiranje Vašeg uređaja ( popravka ekrana, zamena baterije, konektora punjenja, zamena kamere, mikrofona, zvučnika, matične ploče, softvera, ili bilo kog drugog kvara) kontaktirajte nas putem zvaničnih kanala na društvenim mrežama, putem broja telefona, mejla ili nas posetite na adresi Sarajevska 42, u Beogradu.
Mi, u A Mobile Servisnom Centru, garantujemo Vam najbržu i najpovoljniju uslugu za Vaš uređaj.

Honor Magic V2

Honor Magic V2

Honor Magic V2

Honor Magic V2, super tanak sklopivi uređaj dobija globalno lansiranje.
Duboko smo u sezoni sklopivih telefona, sa Samsung Galaxy Z Fold 5 i Samsung Galaxy Z Flip 5 koji su nedavno predstavljeni, a OnePlus Open je na putu. A sada postoji još jedan kandidat za našu listu najboljih sklopivih telefona, jer uskoro stiže i Honor Magic V2.
Ili bolje rečeno, uskoro dobija globalno lansiranje, pošto je već sleteo u Kinu. To kinesko lansiranje znači da već imamo dobru ideju šta da očekujemo od ovog sklopivog naslednika Honor Magic Vs-a, ali sada kada znamo da ide globalno, mnogo smo više zainteresovani.
Ispod ćete pronaći sve detalje o Honor Magic V2, uključujući datum njegovog globalnog predstavljanja i ključne specifikacije i karakteristike telefona.
Honor Magic V2 je prvi put predstavljen 12. jula, ali to je bilo samo za Kinu. Sada je kompanija otkrila da će se njen sklopivi vodeći model pojaviti na IFA 2023 –  1. septembra.
IFA je veliki sajam i pošto se održava u Nemačkoj – a Honor oglašava ovo lansiranje na svojim globalnim kanalima – sigurno je pretpostaviti da Honor Magic V2 barem dolazi u delove Evrope, a ubrzo i u druge regione sveta.
Honor Magic V2 je veliki sklopivi u stilu knjige sa dizajnom sličnim Samsung Galaxy Z Fold 5 i Google Pixel Fold.
Međutim, ističe se po tome što je tanji od bilo kojeg od njih, sa samo 4,7 mm debljine kada je rasklopljen i 9,9 mm kada je preklopljen. Takođe je lakši od svojih rivala sa samo 231 g. Ovo se barem delimično postiže upotrebom „vlasničkog čelika“ i titanijumske šarke.
Pune dimenzije Honor Magic V2 su 156,7 x 145,4 k 4,7 mm kada je rasklopljen i 156,7 x 74,1 k 9,9 mm kada je preklopljen, ne uključujući izbočenje kamere, što dodaje zanemarljivu količinu debljini.
U Kini, telefon dolazi u izboru svileno crne, svilene ljubičaste i zlatne nijanse, pri čemu neke imaju staklenu poleđinu, a druge su od eko kože, iako će se isti izbor boja nuditi širom sveta ostaje da se vidi. Jedna stvar protiv telefona je to što ne postoji zvanična IP ocena, tako da ne računajte da je vodootporan, što su njegovi najistaknutiji međunarodni rivali.
Honor Magic V2 ima 7,92-inčni sklopivi OLED ekran od 2156 x 2344 sa brzinom osvežavanja od 120Hz, podrškom za HDR10+ i maksimalnom osvetljenošću od 1600 nita.
Takođe ima 6,43-inčni OLED ekran sa poklopcem od 120 Hz sa rezolucijom 1060 x 2376, koji koristi nanokristalno staklo otporno na pad, a oba ekrana imaju oko 402 piksela po inču.
Ovo su konkurentne specifikacije koje su u slučaju oba ekrana u velikoj meri u skladu sa onim što ćete dobiti od ključnih rivala. Honor Magic V2 takođe ima manje okvire oko svog sklopivog ekrana od Pixel Fold-a, ali nešto veće od Samsung Galaxy Z Fold 5.
Honor Magic V2 ima tri kamere na zadnjoj strani, tačnije glavnu kameru od 50MP f/1.9, ultraširoku od 50MP f/2.0 i telefoto od 20MP f/2.4, nudeći optički zum od 2,5k. Glavna i telefoto kamera takođe imaju optičku stabilizaciju slike (OIS)Tu je i prednja kamera od 16 MP na svakom ekranu u izrezu za bušenje. Iako, naravno, sklopivi dizajn znači da ionako možete da koristite zadnje kamere sa poklopcem. Kada je u pitanju video, možete da snimate u 4K kvalitetu do 60 kadrova u sekundi.
Baterija  je ćelija od 5.000 mAh, što znači da je veća od baterija u većini sklopivih telefona. Takođe se puni brže od većine, sa 66W.
Honor tvrdi da Vam ovo omogućava da potpuno napunite telefon za oko 45 minuta.
Honor Magic V2 pokreće Snapdragon 8 Gen 2 čipset, baš kao i većina najboljih Android telefona iz 2023. godine, uključujući Samsung Galaxy S23 liniju i OnePlus 11. Takođe dolazi sa 16 GB RAM-a i izborom 256 GB, 512 GB ili 1 TB prostora za skladištenje – iako možda nećemo videti sve te opcije koje se nude globalno.
Ostale specifikacije i karakteristike uključuju bočni senzor otiska prsta, podršku za 5G, stereo zvučnike i Android 13 softver, prekriven kompanijskim MagicOS 7.2 UI.
Konačno, Honor Magic V2 podržava olovku na oba svoja ekrana, a ova olovka je uključena u telefon – barem u slučaju kineskog modela.
Da li da kupite ovaj model?
Da. Ako Vam je dostupan, to je odličan sklopivi uređaj!

* Vesti na amobile.rs nisu sponzorisanog karaktera.

Ukoliko imate bilo koje dodatno pitanje vezano za servisiranje Vašeg uređaja ( popravka ekrana, zamena baterije, konektora punjenja, zamena kamere, mikrofona, zvučnika, matične ploče, softvera, ili bilo kog drugog kvara) kontaktirajte nas putem zvaničnih kanala na društvenim mrežama, putem broja telefona, mejla ili nas posetite na adresi Sarajevska 42, u Beogradu.
Mi, u A Mobile Servisnom Centru, garantujemo Vam najbržu i najpovoljniju uslugu za Vaš uređaj.

Apple-ovo ažuriranje za iOS 17

Apple-ovo ažuriranje za iOS 17

Apple-ovo ažuriranje za iOS 17 moglo bi učiniti snimanje fotografija mnogo bržim

Apple uvodi nove prečice za kameru u svojoj aplikaciji Shortcuts sa iOS 17.
Nove funkcije će omogućiti korisnicima da lakše pređu u odabrane režime kamere bez prethodnog prolaska kroz celu aplikaciju kamere.
Ažuriranje Shortcuts-a, koje je u Beta verziji iOS-a 17 primetio Metju Kasineli, entuzijasta za prečice, izvlači neke od najkorisnijih režima kamere na iPhone-u i postavlja ih ispred i u sredini. Sa ovom nadogradnjom, sada možete direktno da se pokrenete u sledeće režime: bioskop, panorama, fotografija, portret, portret selfija, selfi, usporeno, i video.
Ako često koristite svoj iPhone za portrete, na primer, prečica koja vas vodi direktno tamo bi bila privlačna. Naravno, vreme koje uštedite može biti malo u početku, ali sve se dodaje. Međutim, sa iOS 17 sada znamo da Apple proširuje podršku na jednu od najpoznatijih funkcija iPhone-a, kameru. Gotovo je sigurno da će za neke biti hit kada se pokrene, a možda će čak i šire podići profil aplikacije Prečice ispod radara.
Apple-ov iOS 17 je trenutno u testiranju, ali će se ispravno pokrenuti u drugoj polovini septembra, po prethodnim obrascima.
Brži pristup kameri sa veoma korisnom aplikacijom Shortcuts bio bi odličan potez kompanije Apple, ali to je samo jedno od mnogih poboljšanja fokusiranih na kameru koja se očekuju ove godine.
Očekuje se da će Apple takođe doneti poboljšanja kamere na iPhone 15 u celoj liniji.
Ovo uključuje iPhone 15 i iPhone 15 Plus, za koje se priča da će oba dobiti senzore za kameru od 48 MP, mada verovatno nije isti senzor koji se koristi u aktuelnim iPhone 14 Pro i 14 Pro Max.
iPhone 15 Pro Max  bi mogao da postane bolji u zumiranju, a priča se da će Apple ovo opremiti periskopskim sočivom poput nekih od najboljih Android telefona.
iPhone 15 Pro je navodno čudan model, a očekuje se da će Apple zadržati uglavnom istu postavku kamere kao iPhone 14 Pro. Ali možda je u igri novi senzor i možemo očekivati poboljšanja u softveru i novom A17 Bionic procesoru koji će dovesti do poboljšanja kvaliteta slike.
Sa svim ovim promenama koje dolaze, nije ni čudo što Apple olakšava prelazak u željeni režim kamere. Ako ga imate, istražite ga i uživajte.

* Vesti na amobile.rs nisu sponzorisanog karaktera.

Ukoliko imate bilo koje dodatno pitanje vezano za servisiranje Vašeg uređaja ( popravka ekrana, zamena baterije, konektora punjenja, zamena kamere, mikrofona, zvučnika, matične ploče, softvera, ili bilo kog drugog kvara) kontaktirajte nas putem zvaničnih kanala na društvenim mrežama, putem broja telefona, mejla ili nas posetite na adresi Sarajevska 42, u Beogradu.
Mi, u A Mobile Servisnom Centru, garantujemo Vam najbržu i najpovoljniju uslugu za Vaš uređaj.

Nothing Phone (2) vs Google Pixel 7

Nothing Phone (2) vs Google Pixel 7

Nothing Phone (2) vs Google Pixel 7

Nothing je upravo objavio svoj drugi pametni telefon – Nothing Phone (2). A ovaj je malo posebniji za razliku od telefona Nothing Phone (1) iz prošle godine, sada imamo hardver koji je na neki način „vodeći“ — procesor unutra je Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1.
Ipak,  Phone(2) ostaje po konkurentnim cenama, počevši od 600 dolara. Takmiči se sa Google-ovim sopstvenim pristupačnim vodećim modelom — Pixel 7.
Oba telefona imaju OLED ekrane sa visokom brzinom osvežavanja, dve kamere, veoma različite i neobične dizajne i brz Android interfejs. Dakle, koji je bolji izbor?
Kratak odgovor i brz spojler – ako želite najbolju kameru za svoj novac, Pixel 7 je tu. Ali ako ste voljni da radite sa „OK“ kamerom dok uživate u malo drugačijem pogledu na moderni pametni telefon — možda će Vam Phone (2) biti privlačan.
Dakle, imamo dva uređaja neobičnog izgleda koji definitivno imaju mnogo karaktera. Nothing Phone (2) dolazi u crnoj ili beloj boji, a na leđima ima niz LED svetala. Oni su tu jer se kompanija nada da ćete (i aktivno Vas na to podstiče) držati Nothing Phone (2) licem nadole kada nije u upotrebi i oslanjati se na te LED diode da biste dobijali obaveštenja. Poenta je da „držimo tehnologiju na odstojanju“, da ne dozvolimo da nas obaveštenja i aplikacije odvlače od svakodnevnog života.
Google Pixel 7 ima malo drugačiji pristup. Takođe ima dosta prepoznatljivosti i karaktera sa svojom trakom kamere na poleđini, ali želi da bude šaren i radostan dodatak – posebno sa neuobičajenom, ali svežom bojom limunske trave (druge dve opcije su, opet, crna i bela).
Oba uređaja su zaštićena Gorilla Glass — Glass 5 na Nothing prednjoj i zadnjoj strani, Victus na Pixel-u 7 (Victus je noviji i navodno čvršći).
Nothing Phone (2) ima neke nadogradnje u odnosu na svog prethodnika, sa malo većim ekranom i tanjim okvirima. Dakle, sada ima OLED ekran od 6,7 inča, iste veličine kao iPhone 14 Plus, na primer — veliki je. Ali, za razliku od iPhone 14 Plus, on takođe ima brzinu osvežavanja od 120 Hz, tako da je gladak i brz.
Google Pixel 7 je nešto manji uređaj, sa ekranom od 6,3 inča – ako uživate u kompaktnijem pametnom telefonu, ovo je mesto gde bi trebalo da prestanete da čitate i naručite taj Pixel. Ali to je ekran od 90 Hz. Oba su ekrana od 1080p, što vam daje otprilike 400 PPI na svakom panelu — budite sigurni da su oba prilično oštra. I imamo vrsnu osvetljenost od 1600 nita na Phone (2) i 1400 nita na Pixel-u 7 — oba su kompatibilna sa HDR10.
Nothing Phone 2 je nadogradio svoju glavnu kameru od 50 megapiksela novim Soni IMX890 senzorom i naporno se trudio da iskoristi Snadpragon 8 Gen 1 za naknadnu obradu fotografija. Navodno, Nothing Phone (2) bi trebalo da ima bolje performanse kamere od Phone (1). I jeste, ali i dalje ne nadmašuje Pixel.
Nothing Phone (2) ima bateriju  od 4.700 mAh, što je nešto manje od 5.000 mAh koje vodeći modeli danas obično dobijaju (naročito u toj veličini). Pretpostavljamo da te fensi LED diode zauzimaju malo prostora. U svakom slučaju, smatramo da nam telefon savršeno traje tokom dana. Naročito ako ga koristimo onako kako to Nothing želi – licem nadole i u kontrolisanim rafalima. Pixel 7 ima bateriju od 4.355 mAh u svom manjem kućištu. Ovo dobro funkcioniše sa ekranom od 90 Hz i Tensor G2 manje snage, tako da Vam takođe može udobno izdržati tokom dana i noći.
Nijedan od ovih telefona ne dolazi sa punjačem u kutiji. Oni, međutim, podržavaju brze punjače – 45W za Nothing, 20W za Pixel. Za bežično punjenje, Nothing Phone (2) podržava 15 W, Pixel 7 – 20 W, uz odabrane posebne punjače. A zatim, oba uređaja imaju „obrnuto bežično punjenje“ gde mogu da daju malu količinu energije da dopune vaše slušalice ili pametni sat.
Usuđujemo se da kažemo da su obe neverovatne ponude od 600 dolara. Pixel iza sebe ima pouzdanu Google podršku, neverovatan rad kamere i specijalni Google pomoćnik. Nothing Phone (2) dolazi od kompanije koja je još uvek potpuno nova za pametne telefone…
Ali to je solidan novi unos -Phone (2) je izgrađen i poboljšan u odnosu na ono što je bio Phone (1) i teško ga je zanemariti. To je prilično solidan pametni telefon sa odličnim performansama i veoma zanimljivim predlogom sa prilagođavanjem početnog ekrana i velikim oslanjanjem na ovu „novu“ vrstu obaveštenja.
Ako želite da idete sa isprobanim, Pixel je bolji izbor. Ako se osećate pomalo avanturistički – samo napred i pustite Phone (2) da Vas iznenadi, očekujemo da Vas neće razočarati.

* Vesti na amobile.rs nisu sponzorisanog karaktera.

Ukoliko imate bilo koje dodatno pitanje vezano za servisiranje Vašeg uređaja ( popravka ekrana, zamena baterije, konektora punjenja, zamena kamere, mikrofona, zvučnika, matične ploče, softvera, ili bilo kog drugog kvara) kontaktirajte nas putem zvaničnih kanala na društvenim mrežama, putem broja telefona, mejla ili nas posetite na adresi Sarajevska 42, u Beogradu.
Mi, u A Mobile Servisnom Centru, garantujemo Vam najbržu i najpovoljniju uslugu za Vaš uređaj.

Najbolje od pametnih telefona u srednjem rangu za 2023.

Najbolje od pametnih telefona u srednjem rangu za 2023.

Najbolje od pametnih telefona u srednjem rangu za 2023.

Ne želite da izdvojite veliki novac za telefon, imate određen budžet , ali Vas buni koji telefon da izaberete? Navešćemo nekoliko modela sa pristojnim kamerama, ekranima od 5g do 120 Hz, koji Vas neće razočarati.
Telefoni srednjeg opsega uspevaju zaista dobro da balansiraju između cene I performansi za 2023 godinu.
Jedan od primera, Google Pixel 6a je dostupan od leta 2022, ali uređaj se može naći za manji novac, I to sa 128 gb. Ovaj telefon je nenadmašan među smart telefonima nižih cena. 6a je najisplativiji pametni telefon od cele serije Piksel 6. Kada je u pitanju kamera, nudi osnovni modul, ali ne zaostaje za konkurencijom, sa obzirom da je Google-ova velika prednost u softveru kamere.
Poznato je da Samsung pravi najbolje ekrane pametnih telefona, I iz tog razloga spomenućemo u ovoj kategoriji srednjeg ranga Galaxy A53. Prikazuje sadržaj na ekranu od 6,5 inča sa FHD+ rezolucijom. Brzina osvežavanja od 120 Hz je visoka kao u 5g verziji prethodnika. Samsung ima najdužu garanciju za ažuriranje za Android pametne telefone ikada. Ako kupite A53 2023, koristićete ga i 2027. Zahavaljujući petogodišnjoj podršci za bezbedonosna ažuriranja.
Kao APPLE alternativa, tu je iPhone SE (2022). Novi jeftiniji iPhone ima moćan A15- bionic.
Dobijate kameru od 12 MP unutar praktično sličnog kućišta kao i iPhone 2020 i otpornost na IP67. Prava nadogradnja je 5g konekcija, što čini uređaj konačno sposobnim da uživa u najnovijoj tehnologiji povezivanja kao i ostali uređaj tog cenovnog ranga koje vidite na ovoj listi. Odlično rešenje za svakoga ko traži pristupačan iPhone.
Za one koji bi da uštede još više novca, One Plus nudi Nord N20 5G.
Model srednjeg opsega brenda, sadrži Snapdragon 695 5g procesor. Možda nije najbrži soC, ali nudi više performansi za svakodnevne zadatke I pomaže u uštedi baterije. One Plus Nord N20 podržava brzo punjenje do 33w do svoje baterije od 4500 mAh , a tu je I punjač u pakovanju. N20 uključuje čitač otiska prsta ispod ekrana, proširivu memoriju, i sistem trostrukih kamera predvođen senzorom od 64 megapixela.
Takođe izbor može biti i neki od mnogih modela iz Xiaomi porodice.
A posebna tema su Refurbished i korišćeni , polovni telefoni. Dakle, skuplje pametne telefone možete kupiti na tržištu polovnih ili refabrikovanih telefona. Preporučljivo je koristiti uređaje koji nose remontovanu garanciju. Polovni telefoni koji su provereni od strane kompanija kako bi se osiguralo da su u vrhunskom stanju.
Pod uslovom da kupujete od proverenog prodavca, potpuno je bezbedno kupiti renoviran , refabrikovan telefon.

* Vesti na amobile.rs nisu sponzorisanog karaktera.

Ukoliko imate bilo koje dodatno pitanje vezano za servisiranje Vašeg uređaja ( popravka ekrana, zamena baterije, konektora punjenja, zamena kamere, mikrofona, zvučnika, matične ploče, softvera, ili bilo kog drugog kvara) kontaktirajte nas putem zvaničnih kanala na društvenim mrežama, putem broja telefona, mejla ili nas posetite na adresi Sarajevska 42, u Beogradu.
Mi, u A Mobile Servisnom Centru, garantujemo Vam najbržu i najpovoljniju uslugu za Vaš uređaj.

Galaxy Z Fold 5 protiv Galaxy Z Flip 5

Galaxy Z Fold 5 protiv Galaxy Z Flip 5

Galaxy Z Fold 5 protiv Galaxy Z Flip 5:
nema ispravnih ili pogrešnih odluka, samo različita iskustva

Samsungove serije Galaxy Z Fold i Galaxy Z Flip su verovatno prvi primeri na koje se pomisli kada se u razgovoru pojavi tema sklopivih telefona. Pa, godina je 2023. i Samsung je upravo najavio najnovije generacije, a mi smo tu da ih uporedimo.
Naravno, oba spadaju u istu kategoriju telefona, ali ovde i dalje govorimo o dva potpuno različita pristupa. Galaxy Z Fold 5 je sklopivi poput knjige koji košta premiju, dok Galaxy Z Flip 5 dolazi u obliku preklopa i ima mnogo pristupačniju cenu. Drugim rečima, kao i kod prethodnih generacija, ove dve su namenjene korisnicima sa različitim potrebama.
Galaxy  Z Fold 5 je za napredne korisnike koji vole da obavljaju više zadataka i žele da iscede najveću količinu produktivnosti iz svog telefona. Zato je tu veći ekran nalik tabletu. Veći ekran je takođe mnogo pogodniji za zabavu poput mobilnih igrica i gledanja video sadržaja u obliku YouTube video zapisa i filmova.
Galaxy Z Flip 5, s druge strane, treba da ponudi tipično iskustvo telefona, ali uz prednost što ga čini manjim dok ga savijate. Sa novim većim ekranom na poklopcu, takođe omogućava brz pristup funkcijama i aplikacijama bez potrebe da ga otvarate.
Najočiglednija razlika u dizajnu između Galaxy Z Fold 5 i Z Flip 5 je njihova veličina.  Z Fold 5 dolazi sa 129,9 x 154,9 k 6,1 mm kada je rasklopljen i 67,1 x 154,9 k 13,4 mm kada je zatvoren, dok je Z Flip 5 71,9 x 165,1 x 6,9 mm i 71,9 k 85,1 mm u poređenju težina je takođe značajan faktor, s tim da je veći sklopivi težak 253 g (10 g lakši od prethodnika), a manji ima 187 g.
Osim razlika u veličini i težini, oba Samsungova nova sklopiva dele isti kvalitet izrade i osećaju se čvrsto u ruci. Imate Gorilla Glass Victus2 koji štiti glavni ekran Z Flip 5 i poklopac i unutrašnje ekrane Z Fold 5. Okviri su napravljeni od Armor Aluminijuma (šarke i na Z Fold 5), a postoji i IPKS8 ocena vodootpornosti.
Postoji i nepogrešiva razlika u količini prikazanih površina koja odvaja Z Fold 5 od njegovog manjeg brata, pri čemu prvi ima ekran od 7,6 inča kada se otvori u poređenju sa ekranom od 6,7 inča na Z Flip 5.
Jedna od najznačajnijih nadogradnji sa Galaxy Z Flip 5 ove godine je njegov mnogo veći ekran na poklopcu, koji sada meri 3,4 inča. Zahvaljujući dodatnom prostoru na ekranu, korisnici sada mogu pristupiti mnogo većoj funkcionalnosti u obliku vidžeta na Z Flip-u.
Međutim, ne možete da ga koristite kao običan ekran telefona kao što to možete sa onim na Z Fold 5, što je verovatno razlog zašto Samsung nije smatrao prikladnim da ekran Flip poklopca da promenljivu brzinu osvežavanja. Za razliku od onog na Z Fold 5, koji može da ide od 48-120Hz, Z Flip 5 je fiksiran na 60Hz.
Još jedna veoma značajna razlika između dva Samsung sklopiva je ta što možete da koristite samo S olovku sa Galaxy Z Fold 5. Nije da bi imalo previše smisla da se to omogući za Z Flip 5, jer je više pogodan za upotreba jednom rukom.

Galaxy Z Fold 5 boje:

  • Icy Blue
  • Cream
  • Phantom Black
  • Blue (online exclusive)
  • Platinum (online exclusive)

 

Galaxy Z Flip 5 boje:

  • Mint
  • Lavender
  • Graphite
  • Cream
  • Blue (online exclusive)
  • Green (online exclusive)
  • Platinum (online exclusive)
  • Yellow (online exclusive)

 

Baš kao i prošla generacija, Samsung je opremio oba svoja sklopiva sa najnovijim vodećim čipsetom kompanije Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 2 koji je posebno podešen za Galaxy (4nm). Jedina razlika dolazi kada uzmete u obzir maksimalnu RAM memoriju i opciju skladištenja za Z Flip 5, koja je 8/512 GB, dok Z Fold 5 može ići do kombinacije od 12 GB/1 TB.
Softverski gledano, očekuje se da će Z Fold 5 i Z Flip 5 biti lansirani sa verzijom One UI 5.1 zasnovanom na Androidu 13. S obzirom na Samsungovo obećanje za 4 godine velikih ažuriranja OS-a i 5 godina bezbednosnih zakrpa, ovo je očekivani vremenski okvir za budućnost ovih telefona:

2023: Pokreću se Galaxy Z Fold 5 i Z Flip 5 sa ​​Androidom 13

Krajem 2023: Z Fold 5 i Z Flip 5 dobijaju Android 14

Krajem 2024: Z Fold 5 i Z Flip 5 dobijaju Android 15

Krajem 2025.: Z Fold 5 i Z Flip 5 dobijaju Android 16

Krajem 2026: Z Fold 5 i Z Flip 5 dobijaju Android 17

Sredinom 2027.: obećanje o ažuriranju od 4 godine ističe. Možemo ili ne moramo dobiti Android 18

Sredina 2028: Konačne bezbednosne zakrpe, kraj podrške

Galaxy Z Fold 5 ne samo da ima više kamera (uključujući telefoto) od Z Flip 5, već neke od njih nude i bolji kvalitet slike. To je ipak očekivano, sa višom cenom i većim kućištem.

Pošto je Galaxy Z Fold 5 telefon koji je više prilagođen potrošnji medija, nije veliko iznenađenje što ima impresivniji set zvučnika. Oba telefona podržavaju Dolby Atmos, koji radi neke pametne audio obrade kako bi muzika, filmovi i igre zvučali malo šire i snažnije, ali razlika između ova dva definitivno bi trebalo da bude primetna kao i kod prethodne generacije. To je jednostavno pitanje veličine (opet).
Haptika, s druge strane, treba da bude dobra na oba telefona. Samsungovi vrhunski telefoni imaju neke od boljih dodirnih tačaka u svetu Android-a.
Prošle godine smo videli iznenađujuće malu razliku između trajanja baterije Fold-a i Flip-a, tako da očekujemo slične rezultate i ovog puta, uprkos manjoj bateriji od 3.700 mAh na Z Flip 5 u poređenju sa 4.400 mAh na Z Fold 5, i razlici u veličini ekrana.
Što se tiče punjenja, oba telefona dolaze sa žičnim punjenjem od 25 W, bežičnim od 10 W i podržavaju Wireless PowerShare (mogućnost punjenja drugih uređaja putem bežičnog punjenja).
Kao što verovatno možete reći, glavna razlika u pogledu specifikacija između Galaxy Z Flip 5 i Fold 5 je u njihovoj veličini. Zahvaljujući svom većem kućištu, Fold 5 ima više kamera sa impresivnijom glavnom, kao i bolje ekrane. Veličine baterija su takođe različite, ali to ne bi trebalo da znači veliku razliku u trajanju baterije u ovom slučaju, ako stvari ostanu prilično slične poslednjoj generaciji.
Dakle, ovde se nije mnogo promenilo kada je u pitanju poređenje dve Samsungove serije sklopivih telefona. Galaxy Z Fold je i dalje pravi izbor ako imate tendenciju da koristite svoj telefon za produktivnost i gledanje video zapisa i filmova ili igrate puno igrica. Takođe ima telefoto kameru, što nekima može biti važno. Ali ovde govorimo o demografskoj niši.
Najverovatnije  Galaxy Z Flip 5 će ponovo biti popularniji od novog Samsung sklopivog dua. Naravno, cena ima mnogo veze sa tim, ali ove godine bi novi i znatno poboljšani ekran na poklopcu takođe trebalo da bude privlačan razlog da idete sa manjim modelom. Ako mislite da želite samo normalan telefon koji bi zauzimao manje prostora u džepu ili tašni, Flip je bez sumnje prikladniji.
Istini za volju, čini se da je Z Flip 5 onaj koji je Samsung poboljšao više u poređenju sa prošlogodišnjom generacijom, tako da nedvojbeno zaslužuje malo više pohvale od svog većeg brata. Ipak, sve se svodi na ono za šta planirate da koristite svoj sledeći telefon.
Ova dva nude veoma različita korisnička iskustva, tako da sve dok su vaši prioriteti jasni, izbor ne bi trebalo da bude previše težak.

* Vesti na amobile.rs nisu sponzorisanog karaktera.

Ukoliko imate bilo koje dodatno pitanje vezano za servisiranje Vašeg uređaja ( popravka ekrana, zamena baterije, konektora punjenja, zamena kamere, mikrofona, zvučnika, matične ploče, softvera, ili bilo kog drugog kvara) kontaktirajte nas putem zvaničnih kanala na društvenim mrežama, putem broja telefona, mejla ili nas posetite na adresi Sarajevska 42, u Beogradu.
Mi, u A Mobile Servisnom Centru, garantujemo Vam najbržu i najpovoljniju uslugu za Vaš uređaj.

SAMSUNG GALAXY TAB S9

SAMSUNG GALAXY TAB S9

SAMSUNG GALAXY TAB S9

Samsung nam konačno daje naslednika kompaktnog, ali veoma sposobnog Galaxy Tab S8 koji je lansiran još 2021.
Nadolazeći Galaxy Tab S9 će ispraviti stvari uz mnoštvo poboljšanja. Ovaj model je sigurno postigao najbolje nove karakteristike i označava najveću međugeneracijsku nadogradnju u poređenju sa svojim nadolazećim „rođacima“.
Šta se to tačno promenilo i da li biste trebali razmisliti o nadogradnji sa svog starijeg Samsung tableta?
Samsung ne menja jezik dizajna Galaxy Tab S9, što se odnosi i na druge tablete u porodici. Ono što smo imali sa Galaxy Tab S8 serijom ostaje za još jednu generaciju, što uopšte nije loše.
Dobijamo neka ažuriranja dizajna – postoji samo jedna zadnja kamera i onablisko prati dizajn Galaxy S23 sa izbočenim sočivom i prstenom koji ga okružuje.
Takođe tu je IP68 ocena za otpornost na prašinu i vodu. Ova ocena na bilo kom uređaju daje mir. Što se tiče ukupnog dizajna, očekuje se da će Tab S9 izgledati kao Tab S8, sa relativno debljim okvirima za udobno držanje uređaja. Ako apsolutno ne možete da podnesete deblje okvire, onda bi Vas Tab S9 mogao razočarati, ali Galaxy Tab S9 Ultra bi mogao biti za Vas.
Što se tiče boja , nudiće se u bež i srebrnoj boji.
Velika promena sa Galaxy Tab S9 je ta što će konačno dobiti AMOLED ekran. Osim drastične promene tehnologije prikaza ostale opšte specifikacije ekrana se verovatno neće toliko promeniti.
Očekujemo veličinu ekrana od 11 inča u prečniku, sa glatkom brzinom osvežavanja do 120Hz.
Kamere za tablete su jedan od aspekata koji se zanemaruju kod ovih velikih ploča, postoje kao naknadna misao – a ne kao prodajna tačka.
Galaxy Tab S9 dolazi sa jednom širokougaonom kamerom od 13MP koja će morati da zadovolji sve Vaše fotografske potrebe. Ono što ćete dobiti je kamera koja je dovoljno dobra za povremene normalne fotografije, bez posebno fensi mogućnosti.
Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 za Galaxy procesor će pokretati ovu seriju.
Očekujemo da će 8 GB RAM-a i 128 GB izvorne memorije biti predstavljeni u osnovnoj verziji tableta. Verzije Galaxy Tab S9 sa višim specifikacijama mogu doći sa sa 12 GB RAM-a i više prostora za skladištenje , 256 GB i 512 GB .
Ne očekujemo veće promene u pogledu kapaciteta baterije.
Tablet će najverovatnije doći sa baterijom od 8000 mAh. Efikasniji čip će verovatno  dodatno pomoći izdržljivosti baterije. Podržavaće brzine punjenja do 45W, slično kao i njegov prethodnik.
Pored osnovnog, Samsung takođe objavljuje Galaxy Tab 9+ i Galaxy Tab S9 Ultra pored njega, kao i navodno pristupačnije Tab S9 FE i Tab S9 FE+.
Dok je Tab S9+ veća verzija Tab S9 sa jednom dodatnom kamerom , većim ekranom i baterijom , Tab S9 Ultra će pretvoriti stvari u nešto drugo sa svojim ogromnim ekranom od 14 inča i najboljim mogućim hardverskim specifikacijama unutra.
Madamo se da će ovo biti još jedno uspešno izdanje koje će poboljšati scenu Samsung tableta i učiniti je malo konkurentnijom.

* Vesti na amobile.rs nisu sponzorisanog karaktera.

Ukoliko imate bilo koje dodatno pitanje vezano za servisiranje Vašeg uređaja ( popravka ekrana, zamena baterije, konektora punjenja, zamena kamere, mikrofona, zvučnika, matične ploče, softvera, ili bilo kog drugog kvara) kontaktirajte nas putem zvaničnih kanala na društvenim mrežama, putem broja telefona, mejla ili nas posetite na adresi Sarajevska 42, u Beogradu.
Mi, u A Mobile Servisnom Centru, garantujemo Vam najbržu i najpovoljniju uslugu za Vaš uređaj.

 

OnePlus Open

OnePlus Open

OnePlus Open

Već neko vreme znamo da OnePlus ide stopama svojih glavnih rivala i da razvija sklopivi telefon. Ovo će, naravno, dovesti OnePlus na još jedno cvetno tržište koje je zrelo za preuzimanje. Da, sklopivi uređaji su zaista poslednja granica (za sada), za kompaniju koja se pridružila Googl-u i donela preko potrebnu konkurenciju Samsung-u.
Sada, iako znamo da dolazi OnePlus sklopivi telefon, i iako se čini da znamo mnogo, još uvek imamo neke velike prazne tačke u našem percipiranom znanju o potencijalnom uređaju. U početku, većina je očekivala da OnePlus neće bežati od preterano korišćenog naziva „Fold“, ali što je interesantno, nedavne glasine ističu da se kompanija odlučila na ime „OnePlus Open“, koje zvuči divno sveže.
Dok su zvanične informacije koje stižu direktno iz OnePlusa otkrile da ćemo njihov sklopivi telefon videti u drugoj polovini 2023. godine, glasine govore da će OnePlus Open biti predstavljen javnosti pre kraja leta.
OnePlus će verovatno malo sačekati nakon izlaska Galaxy Z Fold 5 na tržište kako bi mogao da privuče više pažnje javnosti.
Za razliku od nekih drugih sklopivih telefona, čini se da OnePlus donosi veliko oružje kada je u pitanju hardver unutar OnePlus Open-a. Telefon će biti opremljen odgovarajućim vodećim specifikacijama, na način OnePlus.
Na osnovu procurelih fotografija dizajna telefona, možemo reći jednu stvar: Open će nepogrešivo biti OnePlus uređaj, koji će pomno pratiti prepoznatljivi jezik dizajna koji je OnePlus gradio godinama!
OnePlus bi koristio tip sklopivog prema unutra, sličan Galaxy Z Fold liniji i Google-ovom Pixel Fold-u, koji bi zaštitio veći unutrašnji ekran od spoljašnjih oštećenja. Međutim, OnePlus je navodno voljan da poveća prednost upotrebom neznatno većeg ekrana od dva druga konkurenta. OnePlus Open će imati unutrašnji ekran od 7,8 inča, ali nemamo tačne brojeve na spoljnom ekranu.
Sudeći po renderima, telefon bi mogao da koristi aluminijumski okvir sa zakošenim ivicama i blago zakrivljenim ivicama. Čini se da zadnja strana telefona koristi veštačku kožu, što bi dalo uredan zaokret u dizajnu telefona.
Na velikom kružnom ostrvu kamere nalaze se trostruke zadnje kamere, koje izgledaju uglavnom slično kućištu OnePlus 11 kamere. LED blic u gornjem uglu uređaja izgleda malo isključeno, ali smo sigurni da bi OnePlus mogao imati dobar razlog da stavi blic tamo, pod uslovom da su renderi 100% tačni, naravno.
Očekujemo da OnePlus Open neće biti najkompaktniji sklopivi u obliku knjige, ali se nadamo da će OnePlus uspeti da zadrži težinu.
Slično kao kod OnePlus 11, očekujemo da će OnePlus Open postići optički skener otiska prsta, zajedno sa otključavanjem lica.

Specifikacije eksternog ekrana su prilično nepoznate u ovom trenutku. Ipak, znamo da će telefon imati unutrašnji OLED ekran od 7,8 inča, koji je 0,2 inča veći od Galaxy Z Fold 4 i Pixel Fold-a, a možda i od nadolazećeg Galaxy Z Fold 5.
Štaviše, ekran će imati  rezoluciju od 2560 x 1440 piksela, kao i brzinu osvežavanja od 1-120 Hz što će omogućiti veoma glatko i korisno iskustvo pomeranja koje će se dinamički menjati na osnovu sadržaja na ekranu. Nadamo se da će OnePlus koristiti svetao OLED ekran koji će biti lak za gledanje u uslovima dnevnog svetla.
Nema glasina da će Snapdragon 8 Gen 2 pokretati nadolazeći sklopivi telefon. To je prilično izvesno i takođe sasvim logično, pošto OnePlus vodeći modeli uvek dolaze sa najnovijim dostupnim Qualcomm čipovima. OnePlus Open teško da će se razlikovati u ovom pogledu.
Međutim, s obzirom da je Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 2 odmah iza ugla, ne bismo bili iznenađeni, ali verovatno veoma oduševljeni kada bismo otkrili nadolazeće čipove koji pokreću OnePlusov prvi sklopivi telefon.
Ovaj čip ima nešto veću brzinu takta od 3,36 GHz u poređenju sa standardnim Snapdragon 8 Gen 2 od 3,2 GHz i zanimljivo odgovara specifikacijama ekskluzivnog Samsung Snapdragon 8 Gen 2 za Galaxy koji je pokretao Galaxy S23 seriju u svim regionima širom sveta.
Preliminarni benchmarkovi koje je sproveo DigitalChatStation otkrivaju da će Snapdragon 8+ Gen 2 uvesti 14% veće performanse CPU-a i 5,9% bolje performanse GPU-a.
Što se tiče memorije i skladištenja, čini se da bi se OnePlus mogao osloniti na jednu kombinaciju: 16 GB RAM-a i 256 GB prostora za skladištenje, sasvim sigurno bez otvora za microSD karticu za dodatno proširenje. Nadamo se da će verzija od 512 GB takođe doći u krug, na kraju.
Priča se da će baterija od 4.800 mAh održavati svetla na OnePlus Open-u. Ako je tačno, to će ga staviti 400mAh ispred Galaxy Z Fold 4 i, potencijalno, Galaxy Z Fold 5. Upareno sa efikasnim Snapdragonom 8 Gen 2, ovo bi moglo da obezbedi veoma pristojno trajanje baterije za OnePlus sklopivi model.
OnePlus Open će podržavati brzine punjenja do 67W,  što bi ga lako moglo učiniti jednim od sklopivih uređaja koji se najbrže pune. OnePlus već prodaje neke od uređaja koji se brže pune u SAD (OnePlus 11 se puni u potpunosti za pola sata), tako da smo prilično oduševljeni potencijalnim vremenima punjenja ispod sata na OnePlus Open-u.
OnePlus Open ima sav potencijal ne samo da poremeti sklopivi establišment, već i da dođe na vrh i postane sklopivi uredjaj  za nadmašivanje. Da, OnePlus One ima sve odlike da poremeti industriju.
Što se cene tiče, nismo baš sigurni šta da očekujemo od OnePlus Open-a, ali sumnjamo da će biti dostupan po jeftinoj ceni. Ipak, s obzirom na OnePlusovu sklonost ka uređajima sa nešto agresivnijim cenama, gajimo malu nadu da će OnePlus Open koštati manje od Galaxy Z Fold 5 ili Pixel Fold-a.
Priča se da će OnePlus Open ugledati svetlost dana pre kraja ovog leta, tako da će biti prilično zanimljivo videti ga u sukobu sa Pixel Fold-om i Galaxy Z Fold 5.

* Vesti na amobile.rs nisu sponzorisanog karaktera.

Ukoliko imate bilo koje dodatno pitanje vezano za servisiranje Vašeg uređaja ( popravka ekrana, zamena baterije, konektora punjenja, zamena kamere, mikrofona, zvučnika, matične ploče, softvera, ili bilo kog drugog kvara) kontaktirajte nas putem zvaničnih kanala na društvenim mrežama, putem broja telefona, mejla ili nas posetite na adresi Sarajevska 42, u Beogradu.
Mi, u A Mobile Servisnom Centru, garantujemo Vam najbržu i najpovoljniju uslugu za Vaš uređaj.